Wielki plac budowy

środa, 23 Kwiecień, 2014 - 08:00
Krapkowice • Aż trudno uwierzyć, że obecny stan budowlanego chaosu pod koniec czerwca zamieni się w obiekt, który będzie zachwycać. Hala widowiskowo-sportowa im. Władysława Piechoty, największy obiekt tego typu w powiecie krapkowickich przechodzi gruntowny remont. 
W związku ze skalą robót i zaangażowanymi środkami finansowymi zadanie to traktowane jest przez władze miasta priorytetowo. 
 
Wartość zadania to 3 298 000 złotych z czego 1 852 726 złotych stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Planowane oddanie hali do użytku to 30 czerwca 2014 roku. Do niedawna termin ten wydawał się niezagrożony, jednak po ostatniej kradzieży wiązki kabli i przewodów wykonawca - firma z Opola - nie jest już tak pewny. 
 
Praca na wielu frontach
Aktualnie prace toczą się praktycznie wszędzie: na zewnątrz układana jest termoizolacja budynku, a w środku trwa kafelkowanie, montowanie instalacji, malowanie elementów konstrukcji dachowej, roboty wykończeniowe. Klimat wnętrza hali uległ już całkowitej zmianie, przede wszystkim zniknęła przeszklona ściana (od strony południowej) naprzeciwko widowni, zamurowano również przeszklenia w ścianach bocznych, zlikwidowano szklaną przegrodę oddzielającą hol na koronie trybun, tworząc jedną przestrzeń. Dla wielu szokujący będzie widok konstrukcji dachu. Teraz stalowe dźwigary są całkowicie odkryte, a tym samym widoczne zarówno z trybun jak i z poziomu parkietu. – Myślę, że będzie to ciekawie wyglądać. Poza tym nie mieliśmy za bardzo wyjścia, gdyż konstrukcja dachowa po położeniu na dachu styropapy musiała zostać odciążona, dlatego zdecydowaliśmy się na likwidację płyt wiszących na dźwigarach wewnątrz hali – tłumaczył wiceburmistrz Romuald Haraf. 
 
 
Galeria: 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz