Hejt na urodziny

wtorek, 12 Kwiecień, 2016 - 13:45
Felieton naczelnego • „Nowiny Krapkowickie” obchodzą czwarte urodziny! 10 kwietnia 2012 roku ukazał się pierwszy numer naszej gazety. Minione cztery lata to dla ludzi stanowiących zespół redakcyjny „Nowin” czas nie tylko wytężonej pracy, ale także wspaniałej przygody oraz realizacji pasji, jaką jest obiektywne i niezależne informowanie opinii publicznej powiatu krapkowickiego o tym, co dzieje się na naszym terenie. Każdy uważny i uczciwy obserwator, niezależnie od tego, czy nas lubi, czy nie, po prostu musi stwierdzić, że powstanie „Nowin Krapkowickich” diametralnie zmieniło mapę informacyjną naszego powiatu. Co więcej nie tylko zmieniło, ale także uzdrowiło tę bardzo ważną dziedzinę życia społecznego. Powstało bowiem źródło informacji, które nie jest przez nikogo kontrolowane, dlatego nie manipuluje i nie przemilcza. Jako gazeta niezależna nie jesteśmy w niczyim ręku, ani w niczyjej kieszeni. 
 
Kiedy powstaliśmy, ludzie nam nieżyczliwie wieszczyli, że nie dotrwamy do pierwszych urodzin. Dziś, choć nadal dla wielu jesteśmy niewygodni, ludzie ci pogodzili się z faktem, że „Nowiny” będą nadal funkcjonować po to, aby informować. Informowanie jest naszym główny celem, po to powstaliśmy i po to działamy, i wciąż się rozwijamy. „Nowiny” to nie efekt chciwości, pomysłu na intratny biznes, w którym nigdy dosyć kasy, nie powstaliśmy także po to, aby  prowadzić wojny i wojenki z kimkolwiek, nie istniejemy dlatego, że chcemy coś komuś udowodnić. „Nowiny” to przedsięwzięcie, które powstało właśnie dla uzdrowienia chorej sytuacji, dla normalizacji tego, co unormowania ewidentnie wymagało. 
    
Szczególnie dla niektórych samorządowców jesteśmy jak ość w gardle. Ci nieodpowiedzialni ludzie, zamiast ciężko pracować dla dobra lokalnej społeczności powiatu krapkowickiego i konkretnych gmin, tam gdzie zostali wybrani, zajmują się utrudnianiem nam życia. Ludzie ci – anonimowo w internecie oraz pokątnie wśród swoich klakierów opowiadają przeróżne historie na nasz temat, ale także, jako że mają władzę, szantażują i zastraszają swoich podwładnych z naszego powodu. Zdajemy sobie sprawę, że w miarę zbliżania się kolejnych wyborów samorządowych frustracja tych osobników z naszego powodu będzie się pogłębiać i będzie narastać. Dlatego już w najbliższych tygodniach i miesiącach spodziewamy się zwiększonej ilości „hejtu” w internecie oraz innych brudnych zagrywek ze strony tych ludzi i ich klakierów.
   
Pomimo tego chcemy zapewnić naszych Czytelników, że nadal będziemy robić to, co robimy od czterech lat – informować, relacjonować, komentować. I dlatego chcemy Wam z okazji czwartej rocznicy serdecznie podziękować za współpracę i za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Dziękujemy tym, którzy czytają nas od początku oraz coraz liczniejszemu gronu Czytelników, którzy potrzebowali nieco więcej czasu, aby przekonać się do nas. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło. Wasze zaufanie i współpraca to dla nas największy prezent.  
 
 
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz