Wielkości, co małość zwycięża

środa, 1 Kwiecień, 2015 - 06:00

Felieton naczelnego • Od niedzieli palmowej zaczyna się czas zwany Wielkim Tygodniem. Przed nami uroczystości tak zwanego Triduum Paschalnego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i w reszcie Wielka Noc. Nazewnictwo tych dni ma wskazywać na ich doniosłość i wyjątkowość w życiu ludzi, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa.

Dzisiejszy felieton chciałbym wykorzystać, aby życzyć Wam, drodzy Czytelnicy „Nowin”, właśnie takiego „wielkiego”, „doniosłego” i „wyjątkowego” czasu w Waszym życiu. Chciałbym, aby każdy z nas w te święta po raz kolejny dał sobie szansę. Szansę na chwilę autorefleksji nad dobrem, złem, życiem, przemijaniem, wiecznością i Tym, Który pokonał śmierć. Dajmy szansę relacjom, którym już szans nie dajemy, dajmy szansę ludziom, których już skreśliliśmy, wróćmy do dobrych spraw, co do których straciliśmy zapał i serce. Ponownie stańmy w „zapasy” z życiem, które łatwe nie jest, a pomimo to wciąż może być piękne.

Nie jest tak, że zło, małość i grzech zwyciężają, choć może obserwując to co dzieje się wokoło nas nie sposób nie odnieść takiego wrażenia. Niech zmartwychwstanie Tego, który po ludzku rzecz ujmując pozornie przegrał życie, bo skończył je pomiędzy łotrami na krzyżu jak zbrodniarz i złoczyńca wzbudzi w naszych sercach wiarę, w możliwość zmartwychwstania każdego, komu wydaje się, że przestał żyć. Nie ma takiej beznadziei, nie ma takiego doświadczenia, „głębokiego dołu”, „ciemnej doliny”, której nie bylibyśmy w stanie pokonać z Tym, który pokonał śmierć. Niech w te święta w naszych sercach zagości radość…

Wielkiego i radosnego czasu wszystkim Czytelnikom „Nowin Krapkowickich” w imieniu redakcji i swoim życzy

Roman Chmielewski

 

Z mądrości starców:

Abba Mojżesz spytał abby Sylwana: „Czy człowiek może co dzień zaczynać od nowa”?

A starzec mu odrzekł: „Jeśli jest dzielnym pracownikiem może zaczynać od nowa nawet co godzina”. 

       

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz